Dane InterKadra koniec IV kwartału 2022 r.
InterKadra już po raz czwarty została laureatką prestiżowej nagrody Diamentów Forbesa. Warto napisać to w żeńskiej formie - wszak ponad 85% naszego zespołu to kobiety. Zarząd to trzy silne kobiety od wielu lat związane z firmą: Magdalena Winiarska, Urszula Bielińska-Gryszówka i Barbara Lewandowska. Chcemy podkreślać ten fakt, ponieważ jak wskazują polskie i europejskie statystyki w kwestii wyrównywania płac i traktowania kobiet w miejscach pracy jest jeszcze wiele do zrobienia.
InterKadra to obecnie jedna z dziesięciu największych agencji pracy i doradztwa personalnego na polskim rynku. Droga ku pozycji lidera rozpoczęła się w 2006 roku od firmy o zasięgu lokalnym działającej w Krakowie. Dziś jesteśmy częścią europejskiego lidera Grupy Synergie.
Kamieniem milowym w rozwoju InterKadry było rozszerzenie działalności na rynek zagraniczny. Kiedy firma zaczęła delegować pracowników tymczasowych do Niemiec, zwiększyło się zapotrzebowanie na rekruterów i specjalistów oraz nowe centra obsługujące coraz więcej klientów w całej Polsce. Dynamicznie zaczęły się rozwijać Dział Pracy Tymczasowej i Dział odpowiedzialny za rekrutację i delegowanie Opiekunów do Niemiec.
Tak rozpoczął się dynamiczny rozwój spółki.
Rozmowa z Amasadorką marki InterKadra Donatą Gajoszek. O firmie, karierze i pasjach.
Informujemy, że od 4 października 2021 r. zmienia się zarząd w InterKadra sp. z o. o. Miejsce dotychczasowego prezesa zarządu (Marcin Smoroń) i wiceprezesa zarządu (Krzysztof Jakubowski) zajmą trzy nowe osoby tj. Urszula Bielińska-Gryszówka (członek zarządu), Barbara Lewandowska (członek zarządu), Magdalena Winiarska (członek zarządu). Dotychczasowy prezes Marcin Smoroń i wiceprezes Krzysztof Jakubowski pozostają prokurentami samoistnymi w InterKadra Sp. z o. o.
Rok temu rzeczywistość postawiła firmy przed wieloma wyzwaniami. Trzeba było szybko zastąpić pytanie, czy przetrwamy pandemię, na – jak to zrobimy. Dla większości wiązało się to z decyzją o przejściu przynajmniej części zatrudnionych osób w tryb pracy zdalnej. Należało przemodelować procesy, wprowadzić nowe rozwiązania technologiczne, w końcu szybko i skutecznie przeszkolić pracowników do nowego systemu funkcjonowania firmy. Jednym z aspektów, który również w InterKadrze musiał ulec zmianie, był onboarding.
16,4% mieszkańców Unii Europejskiej w wieku 20-34 lat nie pracuje, nie kształci się ani nie zdobywa kompetencji zawodowych. Według badań Eurostatu w Polsce wskaźnik wynosi 16,1%, co plasuje nas na 8 miejscu wśród krajów unijnych.
O rekrutacji online, jej plusach i wciąż istniejących barierach, opowiada Ewa Siemianowska Lider Zespołu w InterKadrze.
Już w latach 20. XX wieku Henry Ford stwierdził – „Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż nasi konkurenci, nie ma sensu żebyśmy to robili; powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej”[1].
InterKadra znalazła się na prestiżowej liście najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Czy przyjęta przez firmę strategia znajdzie w przyszłości kontynuację?
InterKadra znalazła się na prestiżowej liście Diamentów Forbesa 2020, czyli najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. W skali ogólnopolskiej zajęła 240 miejsce na prawie 7 tysięcy przedsiębiorstw. W województwie małopolskim 23 w swojej kategorii. W jaki sposób powstaje ten niezależny ranking?
TÜV Rheinland Group to niemiecka firma założona prawie 150 lat temu, obecnie jest jednym z wiodących dostawców w dziedzinie usług kontrolnych na świecie. Posiada swoje biura i laboratoria w ponad 60 krajach w 6 regionach geograficznych.
Od wielu lat jednym z elementów strategii rynkowej InterKadry było poszukiwanie inwestora zewnętrznego. Dzisiaj możemy oficjalnie ogłosić, że udało nam się nawiązać współpracę z jednym z europejskich liderów w branży HR - Groupe Synergie.
26 września 2022 r. została podpisana warunkowa umowa sprzedaży...
Co roku nasz zespół organizuje i bierze udział w różnych przedsięwzięciach mających na celu pomoc organizacjom charytatywnym...
Mierzymy się właśnie z kryzysem gospodarczym wywołanym przez pandemię. Jednak po roku jej trwania możemy stwierdzić, że problemy dotknęły tylko wybrane sektory gospodarki, podczas gdy inne w tym czasie znacząco zyskały. I nie jest to jedynie wynikiem zapotrzebowania na pewne produkty czy usługi, a na inne nie. Przyczyniły się do tego znaczące zmiany przyzwyczajeń i stylu życia, a przede wszystkim odgórne regulacje prawne.
Mariola Korotasz pracuje w InterKadrze ponad 7 lat. W tym roku nasz zespół postanowił przyznać jej tytuł Ambasadora InterKadry, czyli osoby która w znaczący sposób przyczyniła się do rozwoju firmy i jest jej reprezentantem. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Mariolą Korotasz :)
Co przyniósł 2020 rok, jak zmienił rynek pracy i jak radzimy sobie z nowymi wyzwaniami? Podsumowujemy!
Według danych Eurostatu za 2019 rok średnio w Unii Europejskiej pracowało 67,3 % kobiet w wieku produkcyjnym i 79% mężczyzn. Statystyki dla Polski są bardzo bliskie średniej europejskiej – to 66,3 % kobiet aktywnych zawodowo i 80,7% mężczyzn. Nie jest więc źle, choć polscy eksperci marzą o tym, abyśmy dorównali Skandynawii, gdzie wskaźniki osiągają 80% kobiet aktywnych zawodowo. Czy jesteśmy na dobrej drodze? Co powinien oferować rynek pracy kobietom?
Do 4 września 2020 obowiązywały zapisy dotyczące pracy zdalnej zawarte w Tarczy antykryzysowej 4.0. Regulowały one warunki, na jakich można wprowadzić ten system pracy w przedsiębiorstwie. Czy wraz z powrotem dzieci do szkół czeka nas rezygnacja z rozwiązania, które w ciągu ostatnich miesięcy umożliwiło wielu osobom pracę z domu i zmusiło firmy do zmian w funkcjonowaniu? Czy wrócimy do biur czy raczej poszerzy się zakres zadań wykonywanych zdalnie. Co mówią na to badania, eksperci rynku pracy i ustawodawca?
InterKadra należy do #SAZ czyli Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia oraz do funkcjonującej przy nim #SAO Sekcji Agencji Opieki. To organizacje, które na co dzień zajmują się propagowaniem dobrych praktyk w zatrudnianiu, organizują szkolenia, opiniują i kosultuja przepisy, budują dobry wizerunek branży agencji specjalizujących się w pracy tymczasowej, rekrutacji i outsourcingu.
Zmiany we wspólnotowych regulacjach dotyczących prawa pracy, ale także modyfikacje krajowych regulacji przynoszą nowe obowiązki pracodawcom i nowe uprawnienia pracownikom. Jakie zmiany na rynku pracy pojawią się w najbliższym czasie i na co powinni przygotować się pracodawcy i pracownicy?
Aż siedmiu na dziesięciu Ukraińców jest zadowolonych z pracy w Polsce. Zapewne dlatego właśnie Polska pozostaje preferowanym kierunkiem emigracji zarobkowej dla prawie 60% Ukraińców. Jednocześnie warto zaznaczyć, że Niemcy jako drugi kierunek destynacji emigracji zarobkowej jest wybierany przez naszych wschodnich sąsiadów aż ponad trzykrotnie rzadziej!
Od wielu lat jednym z elementów strategii rynkowej InterKadry było poszukiwanie inwestora zewnętrznego. Dzisiaj możemy oficjalnie ogłosić, że udało nam się nawiązać współpracę z jednym z europejskich liderów w branży HR - Groupe Synergie.
26 września 2022 r. została podpisana warunkowa umowa sprzedaży...