01/31/2022 Zamknij okno

Jak długo pracuje Pani w InterKadrze i jaka była Pani ścieżka rozwoju w firmie?

W InterKadrze pracuję pięć lat. Zostałam zatrudniona na stanowisku Specjalista ds. kadr i płac, a później stopniowo awansowałam na Starszego specjalistę ds. kadr i płac, następnie na Zastępcę Kierownika działu kadr i płac, obecnie zajmuję stanowisko Kierownika działu kadr i płac. Mój zakres kompetencji i ilość zadań jest bardzo duży i obejmuje pełną obsługę kadrowo płacową firmy oraz obsługę klientów w obrębie tych zagadnień. Umowy, ubezpieczenia, naliczanie wynagrodzeń, współpraca z działem BHP oraz wsparcie wszystkich działów w sprawach związanych z prawem pracy i ubezpieczeniami społecznymi.

To bardzo odpowiedzialna praca, ale też dająca sporo satysfakcji i wymuszająca nieustanny rozwój – bycie na bieżąco.

InterKadra obchodzi w tym roku swoje 15-lecie. Jest stabilną firmą, która cieszy się dużym zaufaniem zarówno wśród pracodawców jak i pracowników. A czym dla Pani jest InterKadra jako marka? Z czym Ci się kojarzy?

Czuję się częścią zespołu, który pracuje na markę spółki. Dla mnie hasło „godna zaufania” ma nie tylko wymiar biznesowy. To przede wszystkim relacje wewnątrz firmy, to że wzajemnie sobie ufamy i pomagamy, możemy na siebie liczyć nie tylko w sprawach zawodowych.

Ta atmosfera przekłada się na dobrą współpracę zespołu, a to na relacje z klientami i efektywność działań.

Firma, w której pracuje kojarzy mi się ze stabilnością, zarówno moją życiową jak i biznesową, którą oferuje pracownikom i klientom.

Co najbardziej ceni Pani w InterKadrze jako pracodawcy?

Z mojej strony to poczucie bezpieczeństwa i możliwość rozwoju. Osobom, które mają już jakieś doświadczenie zawodowe InterKadra daje szansę dalszego rozwoju, a młodym pozwala zdobyć doświadczenie i umiejętności.

Mój staż w firmie jest świetnym przykładem tego, jak można się tu rozwijać i awansować. Jesteśmy też świetnym przykładem zespołu, gdzie szanse kobiet są takie same jak mężczyzn. Mało tego, większość naszego teamu to kobiety na wszystkich szczeblach i bardzo różnych stanowiskach.

A skoro już podjęłyśmy ten temat to jest Pani trzecią z kolei Ambasadorką kobietą. Co Pani sądzi o pozycji kobiet na rynku pracy? Czy jest nam trudniej osiągnąć sukces zawodowy?

Uważam, że obecnie poziom różnic między płciami coraz bardziej się wyrównuje. Nie tylko na stanowiskach biznesowych i wyższych. Proszę zauważyć, ile kobiet jest teraz zatrudnionych w MPK jako kierowca i motorniczy. Wcześniej te zawody były dla kobiet niedostępne. Świetnie radzimy sobie z łączeniem pracy zawodowej z opieką nad dziećmi i domem.

Czy kobietom trudniej osiągnąć sukces? Tak naprawdę to zależy tylko od nas samych. Jeśli rozwój zawodowy jest dla nas ważny musimy dążyć do osiągnia kolejnych celów. Konsekwencja, upór i wytrwałość w realizacji marzeń zawsze przynoszą efekty.

Kim jest Donata Gajoszek prywatnie? Ma pani jakieś pasje, czy znajduje Pani czas na odpoczynek i relaks?

Prywatnie jestem żoną i mamą, bardzo cenię sobie zacisze domowe i każdą wolną chwilę spędzam z rodziną. Moje hobby to ogród – to mnie odpręża. Fascynuje mnie pielęgnowanie roślin, które później odwdzięczają się swoim pięknem.

W weekendy robimy sobie wypady najczęściej do Jury Krakowsko Częstochowskiej, a tam spacery, dużo spacerów. Lubię wypoczywać na łonie natury szczególnie na Warmii i Mazurach oraz nad naszym, polskim morzem. Tam ładuję swoje akumulatory na cały rok. Będąc na Warmii i Mazurach zawsze muszę zaliczyć spływy kajakowe. Jak najwięcej staram się korzystać ze sportów wodnych. Dużo zwiedzam i odkrywam opuszczone, piękne miejsca, o których mało kto wie. Nad morzem, spacery oraz nornic walking wzdłuż wybrzeża, delektowanie się pięknem Bałtyku i szumem fal. Ogólnie lubię czynny wypoczynek i podróżowanie.

Lubię również odpoczywać słuchając muzyki lub oglądając filmy.

Serdecznie dziękuję za rozmowę!

InterKadra Sp. z o.o. , ul. Wielicka 50, 30-552 Kraków, NIP: 6762336026
imgNa górę strony