Opinie o pracodawcach dostępne są w Internecie. Warto je czytać! Ale czy zawsze warto w nie wierzyć?

Różne

Dzisiaj większość wykwalifikowanych pracowników może przebierać w ofertach pracy, a co za tym idzie wybierać nie tylko pracę, ale przede wszystkim pracodawcę. Na ostateczną decyzję o zatrudnieniu w tej, a nie innej firmie, ma wpływ wiele czynników. Kandydat rozważa zaproponowane stanowisko, obowiązki, wynagrodzenie, benefity pozapłacowe. Nie bez znaczenia są też opinie o przyszłym pracodawcy. Tych ostatnich zwykle jest sporo w sieci. Na pewno warto się z nimi zapoznać. Ale czy warto we wszystkie wierzyć?

 • Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

  Różne

  Śmiało możemy stwierdzić, że każdy z nas ma za sobą przynajmniej jednorazową sytuację, kiedy to wróciliśmy do domu po całym dniu pracy, zmęczeni i jednocześnie rozdrażnieni. Żyjemy w ciągłym biegu. Praca, dom, dzieci, obowiązki. W dzisiejszych czasach po prostu nie da się uniknąć sytuacji, w których nasza psychika ulega obciążeniu.

  Dlatego tak ważne jest, aby każdy znalazł swój indywidualny, odpowiedni dla niego, sposób na rozładowanie negatywnych emocji. Wielu specjalistów twierdzi, że idealnym sposobem na regenerację i powrót do równowagi psychicznej po trudnym dniu czy tygodniu jest relaksacja. Techniki relaksacyjne pozwalają uzyskać stan relaksu, opanować objawy lęku i osiągnąć stan odprężenia psychicznego.

 • Jak może wyglądać rynek pracy za 100 lat?

  Różne

  Zastanawialiście się kiedyś jak będzie wyglądała praca za 20,50,150 lat? Postęp technologiczny jest permanentny, wymusza on zmianę stanowisk pracy. A zatem czy zawody, które dzisiaj wykonujemy będą istniały np. za 50 lat? Czy będą to czynności, które będą konieczne czy może już zupełnie zbędne? A może nie będzie już pracy jako takiej?