Czym są kompetencje pracownicze?

Różne

W ofertach pracy, w wymaganiach pracodawców często pojawiają się takie pojęcia: kreatywność, asertywność, umiejętność pracy w zespole. Co to tak naprawdę znaczy?

  • Spóźnialskich nie lubią nie tylko szefowie!

    Relacje w pracy

    Dotarłeś dzisiaj do pracy na czas? Jeśli tak, to bardzo dobrze. Jeśli nie…. No właśnie! Każdemu z nas choć raz zdarzyło się spóźnić do pracy, z różnego powodu. Czasem są to korki, które trudno było przewidzieć, innym razem winowajcą była niepunktualna komunikacja miejska. Oto kilka innych, najczęstszych powodów spóźniania się do pracy: problemy z dzieckiem, które trzeba było zaprowadzić do żłobka/przedszkola/szkoły, zbyt długa kolejka w urzędzie, awaria samochodu lub po prostu… zbyt późna pobudka. Tak naprawdę ta lista jest dość długa.

  • Najczęstsze pytania rekrutacyjne - bądź dobrze przygotowany do odpowiedzi!

    Rozmowa kwalifikacyjna

    Jeśli szukasz pracy, to wiesz, że w pierwszej kolejności powinieneś stworzyć sobie bardzo dobre CV. Kolejnym etapem w rekrutacji jest zwykle rozmowa kwalifikacyjna. Kilkakrotnie pisaliśmy o tym jak ważne jest, aby dobrze się przygotować do takiej rozmowy. Dzisiaj przygotowaliśmy listę pytań najczęściej zadawanych przez rekruterów.