Jak może wyglądać rynek pracy za 100 lat?

Różne

Zastanawialiście się kiedyś jak będzie wyglądała praca za 20,50,150 lat? Postęp technologiczny jest permanentny, wymusza on zmianę stanowisk pracy. A zatem czy zawody, które dzisiaj wykonujemy będą istniały np. za 50 lat? Czy będą to czynności, które będą konieczne czy może już zupełnie zbędne? A może nie będzie już pracy jako takiej?

  • Myślałeś kiedyś jak żyłoby Ci się u naszych południowych sąsiadów?

    Praca za granicą

    Kiedy Polacy rozważają emigrację zwykle myślą o którymś z krajów Europy Zachodniej. Najczęściej są to Niemcy lub Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii. Oczywiście kiedy już decydują się na ten wyjazd łatwiej jest tym, którzy znają język kraju, do którego się udają. A pomyślałeś kiedyś o możliwości wyjazdu do kraju, w którym kultura i język są bardzo podobne do naszych? Gdzie bezrobocie praktycznie nie istnieje, rąk do pracy brakuje, biurokracja jest ograniczona do minimum, krajobrazy piękne a ludzie są uśmiechnięci? Być może już wiesz, że takie są właśnie Czechy. Jeśli nie wiesz, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

  • Dress code w pracy – co to takiego?

    Różne

    Osoby rozpoczynające swoją pierwszą pracę, szczególnie w dużych firmach lub w instytucjach finansowych, bardzo często spotykają się z pojęciem dress code’u.