Najbardziej irytujące cechy pracownika? Spóźnianie się do pracy to z pewnością jedna z nich!

Relacje w pracy

Tramwaj się spóźnił czy dziecko nie chciało wstać do przedszkola? Budzik nie zadzwonił, a Ty zupełnie nie wiesz dlaczego? Lista powodów jest równie długa co historia np. państwa polskiego. Jeśli uda Ci się wymyślić jakąś historię, którą Twój szef usłyszy pierwszy raz, to będzie to wyjątek!

 • Opinie o pracodawcach dostępne są w Internecie. Warto je czytać! Ale czy zawsze warto w nie wierzyć?

  Różne

  Dzisiaj większość wykwalifikowanych pracowników może przebierać w ofertach pracy, a co za tym idzie wybierać nie tylko pracę, ale przede wszystkim pracodawcę. Na ostateczną decyzję o zatrudnieniu w tej, a nie innej firmie, ma wpływ wiele czynników. Kandydat rozważa zaproponowane stanowisko, obowiązki, wynagrodzenie, benefity pozapłacowe. Nie bez znaczenia są też opinie o przyszłym pracodawcy. Tych ostatnich zwykle jest sporo w sieci. Na pewno warto się z nimi zapoznać. Ale czy warto we wszystkie wierzyć?

 • Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

  Różne

  Śmiało możemy stwierdzić, że każdy z nas ma za sobą przynajmniej jednorazową sytuację, kiedy to wróciliśmy do domu po całym dniu pracy, zmęczeni i jednocześnie rozdrażnieni. Żyjemy w ciągłym biegu. Praca, dom, dzieci, obowiązki. W dzisiejszych czasach po prostu nie da się uniknąć sytuacji, w których nasza psychika ulega obciążeniu.

  Dlatego tak ważne jest, aby każdy znalazł swój indywidualny, odpowiedni dla niego, sposób na rozładowanie negatywnych emocji. Wielu specjalistów twierdzi, że idealnym sposobem na regenerację i powrót do równowagi psychicznej po trudnym dniu czy tygodniu jest relaksacja. Techniki relaksacyjne pozwalają uzyskać stan relaksu, opanować objawy lęku i osiągnąć stan odprężenia psychicznego.