Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Różne

Śmiało możemy stwierdzić, że każdy z nas ma za sobą przynajmniej jednorazową sytuację, kiedy to wróciliśmy do domu po całym dniu pracy, zmęczeni i jednocześnie rozdrażnieni. Żyjemy w ciągłym biegu. Praca, dom, dzieci, obowiązki. W dzisiejszych czasach po prostu nie da się uniknąć sytuacji, w których nasza psychika ulega obciążeniu.

Dlatego tak ważne jest, aby każdy znalazł swój indywidualny, odpowiedni dla niego, sposób na rozładowanie negatywnych emocji. Wielu specjalistów twierdzi, że idealnym sposobem na regenerację i powrót do równowagi psychicznej po trudnym dniu czy tygodniu jest relaksacja. Techniki relaksacyjne pozwalają uzyskać stan relaksu, opanować objawy lęku i osiągnąć stan odprężenia psychicznego.

  • Jak może wyglądać rynek pracy za 100 lat?

    Różne

    Zastanawialiście się kiedyś jak będzie wyglądała praca za 20,50,150 lat? Postęp technologiczny jest permanentny, wymusza on zmianę stanowisk pracy. A zatem czy zawody, które dzisiaj wykonujemy będą istniały np. za 50 lat? Czy będą to czynności, które będą konieczne czy może już zupełnie zbędne? A może nie będzie już pracy jako takiej?

  • Myślałeś kiedyś jak żyłoby Ci się u naszych południowych sąsiadów?

    Praca za granicą

    Kiedy Polacy rozważają emigrację zwykle myślą o którymś z krajów Europy Zachodniej. Najczęściej są to Niemcy lub Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii. Oczywiście kiedy już decydują się na ten wyjazd łatwiej jest tym, którzy znają język kraju, do którego się udają. A pomyślałeś kiedyś o możliwości wyjazdu do kraju, w którym kultura i język są bardzo podobne do naszych? Gdzie bezrobocie praktycznie nie istnieje, rąk do pracy brakuje, biurokracja jest ograniczona do minimum, krajobrazy piękne a ludzie są uśmiechnięci? Być może już wiesz, że takie są właśnie Czechy. Jeśli nie wiesz, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł!