Portale_praca_Interkadra 05.07.2019 Zamknij okno

Jeśli szukasz pracy to doskonale wiesz, że obecnie źródłem największej ilości ofert pracy jest Internet. Funkcjonuje bardzo dużo portali typowo specjalistycznych oraz takich, które oprócz innych ogłoszeń zamieszczają te, dotyczące ofert pracy.

W zależności od tego jakiego rodzaju oferty pracy szukasz – takie może być źródło jej pochodzenia. W tym tekście podamy kilka najważniejszych przykładów.

Zaczniemy od Pracuj.pl. To zdecydowanie największa w Polsce wyszukiwarka ofert pracy. Pracuj.pl to również źródło cennych porad dla poszukujących pracy. Jeśli chodzi o oferty, to znajdziesz tam głównie oferty dla specjalistów, ale nie tylko. Pojawia się tam bowiem coraz więcej ofert pracy dla osób bez specjalistycznych kompetencji. Pracuj.pl daje możliwość założenia konta, uzupełnienia CV, wydrukowania go, a nawet ma opcję informowania pracodawców o tym, że dany kandydat poszukuje pracy w konkretnej lokalizacji i specjalizacji.

Jeśli więc szukasz pracy – Pracuj.pl to miejsce, do którego powinieneś często zaglądać.

Kolejnym portalem z ogromną ilością ogłoszeń jest InfoPraca.pl. Cechą charakterystyczną tego portalu jest to, że aplikacje kandydatów nie pozostają bez odpowiedzi. Kandydat, który skorzysta z aplikowania przy pomocy portalu InfoPraca.pl jest informowany o decyzjach pracodawcy na każdym etapie rekrutacji. Ten portal również posiada często uaktualniany blog i tzw. Job Alert, czyli oferty pracy wysyłane na skrzynkę e-mail z częstotliwością wybraną przez zarejestrowanych użytkowników.

OLX.pl-ten portal od jakiegoś czasu bardzo intensywnie rozwija dział Praca. Dla kogo będzie szczególnie pomocny? Dla osób, które szukają pracy w: budownictwie, gastronomii, sprzedaży lub obsłudze klienta. Jednak portal ten rozwija się z dnia na dzień, więc pracodawcy z różnych branż coraz chętniej z niego korzystają. Z pewnością warto zaglądać na OLX.pl szukając pracy.

Portal ogłoszeniowy Praca.plto kolejne źródło ofert pracy. Zawiera on zarówno wyszukiwarkę ofert, jak i sekcję porad dotyczących rynku pracy. Daje również możliwość subskrybowania ofert pracy na maila.

Jobs.pl to chyba najstarszy polski serwis z ogłoszeniami o pracę. Jest on również kolejnym źródłem wiedzy poradnikowej. Dodatkowo posiada on osobne zakładki - Praca za granicą oraz Praktyki i staże. Jobs.pl to sprofilowana baza ogłoszeń dla użytkowników serwisu.

Warto też wspomnieć oGumtree.pl – Pojawia się tam całkiem sporo ogłoszeń dot. pracy. W momencie pisania tego tekstu jest ich blisko 10.000. Większość z nich to oferty pracy w gastronomii, handlu i administracji, ale nie tylko. Z pewnością warto sprawdzać tę wyszukiwarkę poszukując pracy.

Jeszcze jeden portal, który być może nie jest aż tak popularny jak pozostałe, ale z pewnością publikuje dużo ofert pracy to Nuzle.pl. Znaleźć tam można oferty pracy ze wszystkich branż, zarówno te z lokalizacją w Polsce, jak i za granicą.

A jak szukać pracy za granicą?

Wiele atrakcyjnych ofert pracy za granicą jest publikowanych na wymienionych wyżej portalach. Jeśli potrzebujesz ich więcej, zajrzyj na Poloniusz.pl. Warto też sprawdzać oferty publikowane na stronach licencjonowanych agencji pracy. Zapraszamy oczywiście do sprawdzenia aktualnych ofert pracy na naszej stronie internetowej.

InterKadra Sp. z o.o. , ul. Wielicka 50, 30-552 Kraków, NIP: 6762336026
imgNa górę strony