01/14/2021 Zamknij okno

Pracuje w InterKadrze ponad 7 lat. W tym roku nasz zespół postanowił przyznać jej tytuł Ambasadora InterKadry, czyli osoby która w znaczący sposób przyczyniła się do rozwoju firmy i jest jej reprezentantem. W krótkim wywiadzie Mariola Korotasz opowiada o swojej drodze zawodowej, recepcie na sukces i zmianach jakie zaszły na rynku pracy w ciągu ostatnich kilku lat.

Dziś jest Pani kierownikiem ds. outsourcingu. Jak wyglądała Pani droga zawodowa?

Współpracę z InterKadra rozpoczęłam w 2012 roku, na ostatnim roku studiów, w ramach praktyk, chcąc zdobyć doświadczenie w branży, która mnie ciekawiła. Początkowo wspierałam Zespół w wykonywaniu prostych prac administracyjnych z czasem zaczęłam rozwijać się w obszarze rekrutacji. Kiedy otrzymałam szanse opieki nad jednym z kluczowych Klientów nie spodziewałam się, że moja droga zawodowa podąży w nowym kierunku.

W mojej opinii InterKadra od zawsze, była firmą, która mocno dostosowywała się do potrzeb swoich klientów i rynku. Otwarcie się na nowy rodzaj usług – outsourcingu i powierzenie mi nowych zadań w ramach wsparcia tej usługi u Klienta, sprawiło, że był to nowy rozdział również na mojej ścieżce zawodowej. Choć początkowo wydawało mi się, że tematy produkcji, czy logistyki nie są mi tak bliskie, to z czasem okazało się, że jest to moja przestrzeń, w której się realizuję. W ciągu tych lat pracy kierowałam biurem, prowadziłam Region, ale to możliwość tworzenia działu outsourcingu od podstaw , uważam za największy sukces. Dostałam szansę, z której skorzystałam i dziś robię to, co naprawdę lubię. Bardzo to cenie.

Pracuje Pani w InterKadrze już przeszło 7 lat, co ta praca Pani dała?

W praca to dla mnie ustawiczny rozwój. Dynamika wykonywanych zadań, różnorodność, codzienne mierzenie się z nowymi wyzwaniami – jak się okazało, to mój żywioł. Nie pamiętam dwóch takich samych, a nawet podobnych do siebie dni pracy. To powoduje, że praca nigdy mi się nie nudzi. Specyfika pracy sprawia, że zawsze jesteśmy w trakcie procesu, rzadko mówimy o jego końcu. Ten sposób pracy nauczył mnie, że należy dostrzegać i cieszyć się z małych sukcesów, które osiągamy po drodze. Ten sposób postrzegania ma przełożenie na moje życie prywatne – cieszę się z drobnych gestów, zdarzeń.

Nie zmienia to jednak faktu, że staram się mierzyć wysoko i nie obniżać sobie poprzeczki jeśli chodzi o cel, czegokolwiek by on nie dotyczył. Nie wyznaczam granic.

Doświadczenie zdobyte w InterKadrze nauczyło mnie dużej otwartości na różne zagadnienia i spoglądania na świat ze znacznie szerszej perspektywy niż dotychczas.

Jak Pani uważa co sprawia, że kobiety osiągają sukcesy zawodowe?

Myślę, że nie powinniśmy dzielić świat na perspektywę kobiet i mężczyzn, choć prawdą jest, iż kulturowo żyjemy w przestrzeni mocno osadzonej w takich podziałach. Dla mnie różnicowanie pod względem zawodowym powinno zawsze opierać się na kompetencjach, umiejętnościach, cennym doświadczeniu, czy wyniku pracy. To powinno nas określać jako pracowników, choć jako kobieta, wiem, że w różnych sytuacjach zawodowych, w branży w której pracuje, częściej niż mężczyźni, kobiety muszą udowadniać swoje kompetencje. Na szczęście Interkadra to środowisko, w którym podziały, ze względu na płeć nie istnieją. To dla mnie budujące.

A wracając do sedna pytania - dla mnie sukces zawodowy bez względu na to, czy osiągany jest przez kobiety, czy przez mężczyzn, to suma ciężkiej pracy, zaangażowania, odrobiny talentu i czasami być może szczęścia, by znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie.

Jak przez ostatnie 7 lat zmienił się wynik pracy i HR?

Tak jak zmienia się świat i jego potrzeby tak i HR zmienia się po to, by za tymi potrzebami nadążyć. Dziś zarządzanie zasobami wymaga ogromnej otwartości i wychodzenia poza schemat, szukania nowych rozwiązań. Można powiedzieć, że obecnie wszystko ma być, nie „just in time” a raczej „just in second”. Biznes stawia przed nami w związku z tym, wiele nowych wyzwań, ale to praca z ludźmi i bliskość z ich codziennymi zmaganiami sprawia, że warto podejmować się ich realizacji.

Dziękuję za rozmowę i życzę kolejnych sukcesów zawodowych :)

InterKadra Sp. z o.o. , ul. Wielicka 50, 30-552 Kraków, NIP: 6762336026
imgNa górę strony