03/25/2020 Zamknij okno

InterKadra należy do #SAZ czyli Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia oraz do funkcjonującej przy nim #SAO Sekcji Agencji Opieki. To organizacje, które na co dzień zajmują się propagowaniem dobrych praktyk w zatrudnianiu, organizują szkolenia, opiniują i kosultuja przepisy, budują dobry wizerunek branży agencji specjalizujących się w pracy tymczasowej, rekrutacji i outsourcingu.

Jak ważne jest zrzeszanie się firm pokazało doświadczenie ostatnich dni. Niespodziewany kryzys, zmieniające się z dnia na dzień prawo. To ten moment, kiedy żeby działać szybko i sprawnie potrzebne są organizacje. Sytuacja, w której dla wielu firm pracuje kilku specjalistów opiniujących, konsultujących i wspólnie wypracowane jednolite stanowisko, rozwiązania i procedury. To ważny element zarządzania w kryzysie.

Razem z 24 firmami delegującymi opiekunów za granicę przygotowaliśmy w ciągu niespełna kilku dni pakiet, który pomógł nie tylko naszym koordynatorom i rekruterom, ale także upewnił naszych pracowników, że mogą czuć się bezpiecznie:

- wdrożyliśmy „Standardy bezpieczeństwa dla Opiekunów”,

- wystosowaliśmy list do rodzin w trosce o bezpieczeństwo opiekunów,

- stworzyliśmy poradnik dla osób, które obecnie przebywają w Niemczech,

- służymy pomocą i rzetelną informacją w razie jakichkolwiek problemów,

- udostępniamy dokumenty (EKUZ, ewentualnie ubezpieczenie prywatne, jeżeli zostało wykupione).

Zachęcamy wszystkie firmy do zrzeszania się i współpracy.

InterKadra Sp. z o.o. , ul. Wielicka 50, 30-552 Kraków, NIP: 6762336026
imgNa górę strony