02/07/2023 Zamknij okno

InterKadra laureatką Diamentów Forbesa

InterKadra już po raz czwarty została laureatką prestiżowej nagrody Diamentów Forbesa. Warto napisać to w żeńskiej formie - wszak ponad 85% naszego zespołu to kobiety. Zarząd to trzy silne kobiety od wielu lat związane z firmą: Magdalena Winiarska, Urszula Bielińska-Gryszówka i Barbara Lewandowska. Chcemy podkreślać ten fakt, ponieważ jak wskazują polskie i europejskie statystyki w kwestii wyrównywania płac i traktowania kobiet w miejscach pracy jest jeszcze wiele do zrobienia.

Działamy na polskim rynku już 16 lat, nie tylko zatrudniamy, rekrutujemy i wspieramy naszych polskich klientów w pozyskiwaniu pracowników, ale także delegujemy przedstawicieli różnych grup zawodowych do pracy za granicą. W tym miejscu warto podkreślić, że od lat promujemy legalne delegowanie, zgodne ze wszystkimi polskimi i unijnymi przepisami. Wdrażamy je nie tylko w codziennej działalności, ale także promujemy i edukujemy na różnego rodzaju forach, spotkaniach i w organizacjach, w których od lat działamy.

Co to są Diamenty Forbesa?

To obiektywne zestawienie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. W zestawieniu znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość.

Analitycy Bisnode Polska wyceniają przedsiębiorstwa w oparciu o szwajcarską metodę, która łączy metodę majątkową i dochodową. Pierwsza nie wycenia potencjału pracowników i posiadanego know-how. Wycena na podstawie zysków nie uwzględnia zaś wrażliwości na zmiany sezonowe i koniunkturalne. Firmy, które dużo inwestują, mogą wykazywać niewielkie zyski. Połączenie tych dwóch metod rekompensuje te ułomności. Know-how, jeśli jest wartościowe, wpływa na zyskowność albo – jak w przypadku firm inwestujących – na wzrost majątku.* Dlatego metoda, którą posługuje się ranking Forbesa jest obiektywna i wiarygodna.

Jak prezentują się nasze dane?

InterKadra od lat notuje wzrost FTE czyli ilość miejsc pracy w przeliczeniu na pełne etaty. W 2022 w stosunku do 2021 roku to 3%-wy wzrost. Z każdym rokiem zatrudniamy coraz więcej pracowników, zdecydowana większość z nich to osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę tymczasową, wspierające i budujące zespoły u naszych Klientów.

Wraz ze wzrostem zatrudnionych rok w rok notujemy wzrost przychodu w 2022 r. to 14% do 2021 r.

Dane finansowe to jednak nie wszystko, metodologia tworzenia rankingu Diamentów Forbesa bierze pod uwagę także wiarygodność firm, czyli brak wszelkiego rodzaju zadłużeń i zobowiązań finansowych wobec innych podmiotów.

O jakości naszych usług świadczą także certyfikaty ISO stosowane i uznawane na całym świecie. Certyfikat jakości ISO 9001:2015 - najkrócej mówiąc jest gwarancją, że nasze usługi spełniają potrzeby klientów oraz wymagania prawne. Drugim certyfikatem ISO, który posiadamy jest certyfikat ISO/IEC 27001:2017. To międzynarodowa norma dotycząca Zarządzania Systemem Bezpieczeństwa Informacji, mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanych i przetwarzanych danych. To niezwykle ważna certyfikacja z uwagi na ilość przetwarzanych w procesach rekrutacyjnych danych osobowych.

Wielokrotnie nagradzani

Diamenty Forbesa otrzymaliśmy już czwarty raz w naszej historii, ale mamy w swoim portfolio także wiele innych nagród i wyróżnień m.in. Skrzydła Biznesu, Perły Polskiej Gospodarki, I miejsce w rankingu Book of Lists 2017/2018 w kategorii „Firma HR – agencje pracy tymczasowej” oraz Gazele Biznesu. Jesteśmy także od 2014 roku sygnatariuszem Karty Różnorodności. Karta jest międzynarodową inicjatywą, promowaną przez Komisję Europejską, której koordynatorem w Polsce jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Z uwagi na swoje doświadczenie i renomę, jest to jedna z wiodących instytucji certyfikujących na świecie. Włączenie do grona sygnatariuszy jest wyróżnieniem i potwierdzeniem działań, jakie prowadzimy na rzecz odpowiedzialnego biznesu i równego traktowania.

Działamy w całej Polsce

Diamenty Forbesa są podzielone na regiony. Nasza firma znalazła się w rankingu w województwie małopolskim. Warto wspomnieć, że konkurencja w tym regionie jest duża i silna, ponieważ aż 9 proc. wszystkich polskich przedsiębiorstw jest zarejestrowana właśnie w tym regionie. W Krakowie mieści się nasza główna siedziba oraz centrum rekrutacyjne w którym pracują jedyne zespoły zajmujące się m.in. usługami takimi jak np. merchandising.

Mimo, że wiele procesów przeniosło się do internetu i jesteśmy w stanie prawie wszystkie procedury rekrutacyjne przeprowadzać online, to bezpośredni kontakt z rekruterem czy koordynatorem dla wielu osób nadal pozostaje bardzo istotny. Dlatego posiadamy 14 biur w całej Polsce. Naszymi głównymi ośrodkami są Kraków (48% zespołu IK), gdzie mieści się nasza główna siedziba oraz Wrocław (14,2% zespołu IK) - Dolny Śląsk należy do najbardziej uprzemysłowionych regionów w Polsce i również tu pracujemy dla wielu naszych dużych klientów, prowadząc od lat rekrutacje stałe oraz usługę pracy tymczasowej.

Naszą siłą jest zgrany, wspaniały zespół. Jesteśmy przekonani, że bez budowania relacji i współpracy nie ma efektów.

*Źródło: Forbes

InterKadra Sp. z o.o. , ul. Wadowicka 6, 30-415 Kraków, NIP: 6762336026

imgNa górę strony