Paryz 10.07.2019 Zamknij okno

Francja to nie tylko kraj koneserów wina i pięknych zamków nad Loarą!

Chciałbyś spędzić lato na Lazurowym Wybrzeżu? A może wolisz Alpy Francuskie? To piękny kraj wielu malowniczych regionów. Jeśli więc rozważasz wyjazd do pracy we Francji, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Znajomość języka

Zacznijmy od tego, że wyjazd do pracy we Francji to bardzo ciekawy pomysł. Mamy wiele ciekawych ofert pracy nawet dla osób nieznających języka francuskiego. Oczywiście to zależy od branży, w której chcesz pracować. Jeśli jest to branża hotelarska czy gastronomiczna, przydatna może być znajomość języka angielskiego. Pamiętaj, że jeśli znasz choć komunikatywnie język francuski możesz liczyć na lepsze wynagrodzenie! Znajomość języka francuskiego jest na pewno pomocna w przypadku pracy w sektorze budowlanym i wielu innych. Hydraulik znający na poziomie komunikatywnym język francuski może liczyć na otrzymanie dużo korzystniejszej oferty pracy niż jego wykwalifikowany kolega, który nie potrafi się porozumieć w tym języku.

Forma prawna zatrudnienia

Możliwe zatrudnienie ma dwie formy. Pierwszą z nich jest umowa o pracę tymczasową z polską agencją pracy tymczasowej- czyli w naszym przypadku z Interkadrą. Drugą - zatrudnienie przez francuską firmę, czyli na warunkach francuskich. Zgodnie z francuskim prawem, tygodniowy wymiar czasu pracy to 35 h. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby wypracować jak najwięcej godzin, a co za tym idzie – zarobić więcej, upewnij się, że możliwe będą nadgodziny.

Bezpłatne zakwaterowanie

W przypadku zatrudnienia na postawie umowy z polską agencją pracy zawsze oferowane jest bezpłatne zakwaterowanie. Możesz być pewien, że zaoferowane Ci warunki mieszkaniowe będą komfortowe. Pracownicy mają najczęściej oferowane zakwaterowanie w hotelach pracowniczych, na kwaterach prywatnych lub w wygodnych bungalowach na polach campingowych. Warunki sanitarne w tych miejscach są zawsze na dobrym poziomie. Pracownicy mają też dostęp do kuchni, w której mogą przygotowywać sobie posiłki.

Dodatki

Co do posiłków - bardzo często możesz liczyć na darmowe wyżywienie oferowane przez pracodawcę. Takie informacje powinny się pojawić w ofercie pracy.

Zgodnie z prawem przysługuje Ci tez dodatek transportowy w wysokości prawie 141 euro raz na kwartał. Dodatek ten pozwoli Ci obniżyć koszty wizyt w Polsce.

W przypadku niektórych ofert możesz też liczyć na samochód służbowy na dojazdy do/ z pracy.

Wynagrodzenie

Oczywiście wynagrodzenie oferowane przez francuskich pracodawców jest wyższe niż w przypadku adekwatnych stanowisk w Polsce. Dla przykładu: wynagrodzenie osób sprzątających mieszkania prywatne i obiekty hotelowe oscyluje w granicach 10 euro/h.

Malarz budowlany, może zarobić – w zależności od kompetencji i doświadczenia – od 10,50 do 12 euro/h. Stawka dla hydraulika to ok. 12 euro za godzinę pracy. Pracownik ogólnobudowlany może liczyć na wynagrodzenie od 10,50 do 11 euro za h, a stolarz lub cieśla budowlany od 10,50 do 12 euro/h.

Jakich osób najczęściej poszukują francuscy pracodawcy.

Najbardziej pożądani są pracownicy budowlani. InterKadra ma oferty pracy zarówno dla malarzy budowlanych, pracowników ogólnobudowlanych, pracowników wykończeniowych, stolarzy, cieśli budowlanych, jak i płytkarzy czy monterów płyt kartonowo- gipsowych.

Równie mocno poszukiwani są lakiernicy i blacharze samochodowi. Pojawia się też coraz więcej ofert w sektorze produkcyjnym, w tym w spożywczym.

InterKadra ma również oferty pracy dla pracowników niewykwalifikowanych. Do takich ofert należą praca w charakterze pomocnika na budowie lub jako personel sprzątający w hotelach lub domach prywatnych. Pojawiają się również coraz częściej oferty pracy na francuskiej Korsyce. Dla tych, którzy chcą choćby tanio spędzić lato na tzw. europejskich Seszelach taka oferta powinna być szczególnie interesująca. Co istotne, pracownicy niewykwalifikowani mają gwarantowane prawem minimalne wynagrodzenie w wysokości 9,88 euro/h.

Jakie są atuty wyjazdu do Francji z InterKadra?

Przede wszystkim, co należy wyraźnie podkreślić, InterKadra oferuje tylko i wyłącznie legalne zatrudnienie. Umowa jest po polsku, co na pewno jest ułatwieniem dla osób nie posługujących się biegle językiem francuskim. Oferujemy pomoc w organizacji wyjazdu i załatwieniu wszystkich formalności związanych z wyjazdem. Służymy pomocą przez cały okres trwania kontraktu. Większość naszych ofert pracy daje możliwość (możliwość, nie: konieczność) pracy w nadgodzinach, a co za tym idzie – większego zarobku. Zwróćcie uwagę, że oferowane przez nas oferty pracy w oparciu o umowę z Interkadra zawierają darmowe zakwaterowanie, niektóre nawet darmowe wyżywienie. Jeśli dołożymy do tego wspomniany wcześniej dodatek transportowy, to wypada jedynie natychmiast sprawdzić, czy mamy interesującą Cię ofertę pracy. Jeśli nie – napisz do nas na praca.francja@interkadra.pl informując nas jakie są Twoje kwalifikacje (prześlij swoje CV z klauzulą dotyczącą przetwarzania danych osobowych) oraz skreśl kilka słów o tym, jakiej pracy szukasz. Postaramy się pomóc!

Napisz do nas jeszcze dzisiaj!

InterKadra Sp. z o.o. , ul. Wielicka 50, 30-552 Kraków, NIP: 6762336026
imgNa górę strony